Καριέρα - Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών (cssa-c) - Αθήνα

Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών (cssa-c)

Σκοπός

H Data Communication, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της, αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα, ένα Στέλεχος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών.

Ο Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών θα ενταχθεί, στη βραβευμένη για την ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών, ομάδα Τεχνικής Υποστήριξης της Data Communication και θα εξειδικευτεί στην εφαρμογή:

  • Εμπορική διαχείριση & Γενική Λογιστική (εφαρμογή WinEra ERP)
Αρμοδιότητες
  • Παρουσίαση, ανάλυση και επεξήγηση όλου του φάσματος της εφαρμογής στους πελάτες της εταιρείας (τηλεφωνικά, on line ή απευθείας στην έδρα τους.
  • Παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής και υποστήριξης σε όλα τα στάδια ενός έργου εγκατάστασης.
  • Συγκέντρωση και ανάλυση των δεδομένων των αναγκών του πελάτη.
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση της εφαρμογής, καθώς και εκπαίδευση των χρηστών.
  • Διαχείριση ερωτημάτων και παραπόνων πελατών.

Για την επίτευξη των παραπάνω παρέχεται συνεχής εκπαίδευση, εξασφαλίζοντας την εξαιρετική εξυπηρέτηση προς τους πελάτες μας.

Προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ στη Λογιστική
  • 2-3 χρόνια εμπειρία σε Εμπορική Διαχείριση & Γενική Λογιστική
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση Υποστήριξης εμπορικολογιστικών εφαρμογών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
  • Γνώση βάσεων δεδομένων MS SQL επιθυμητή
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη