Καριέρα - Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών (cssa-c) - Αθήνα

Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών (cssa-c)

Σκοπός

H Data Communication, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της, αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα, ένα Στέλεχος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών.

Το Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών θα ενταχθεί στη βραβευμένη για την ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών ομάδα Τεχνικής Υποστήριξης της Data Communication και θα εξειδικευτεί στους παρακάτω τομείς & εφαρμογές:

  • Μισθοδοσία (Premium HRM)
  • Έσοδα – Έξοδα (Academia Financials)
Αρμοδιότητες
  • Παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής υποστήριξης όλου του φάσματος των εφαρμογών στους πελάτες της εταιρίας τηλεφωνικά
  • Παρουσίαση και επεξήγηση των εφαρμογών on line ή απευθείας στην έδρα τους)
  • Διαχείριση ερωτημάτων των πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
  • Συγκέντρωση και ανάλυση των δεδομένων των αναγκών του πελάτη
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση της εφαρμογής καθώς και εκπαίδευση των χρηστών
Προσόντα
  • Σπουδές ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε :
    • Μισθοδοσία & Εργατική Νομοθεσία
    • Έσοδα - Έξοδα
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση υποστήριξης εφαρμογών λογιστικής & μισθοδοσίας και γνώση βάσεων δεδομένων MS SQL θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη